Arama Ağı Reklamcılığı

DİJİTAL REKLAM-SEO-WEB TASARIM / FUAR VE ETKİNLİK HİZMETLERİ

Arama Ağı Reklamcılığı

İnternette gezinen kullanıcılarını “arama motorlarında” ürün ya da hizmetlerinizle ilgili kelimeleriaradığında sonuç sayfasında yer alan internet reklam alanlarıdır. İşletmenizin satışlarını ve marka bilinirliğini arttırır.


Arama Ağı reklamları nerelerde gösterilir?

Google Arama Ağı

Arama ağı reklamları, Google Arama’da arama sonuçlarının üzerinde veya altında gösterilir. Google Play, Google Alışveriş ve Google Haritalar’da üzerinde veya altında gösterilebilirler.


Google Arama Ağı İş Ortakları

Reklamlar, Google Arama Ağı iş ortaklarında da yayınlanabilir. Google arama alt yapısını kullanan çeşitli web sitelerinde arama sonuçlarıyla birlikte görüntülenebilir. Metin reklamların yayınlanabileceği Arama Ağı iş ortaklarının arasında yüzlerce web sitesine ek olarak Google Video ve diğer Google siteleri bulunmaktadır.

Arama Ağı’ndaki Reklam Türleri

Arama ağında kullanılabilecek birden fazla reklam modeli mevcuttur.

Metin Reklamlar

Dinamik Arama Ağı Reklamları

Yalnızca Telefon Araması

Bu reklam türleri, arama sonuçları sayfasında “Reklam” veya “Reklamlar” etiketiyle gösterilir ve iş ortağı sitelerinde “Google Reklamları” şeklinde etiketlenmiş olabilir. Bu reklamlar, genellikle reklamverenlerin adres veya telefon numarası gibi işletme bilgileri eklemelerine olanak tanıyan reklam uzantıları ile birlikte gösterilir.


Tags: , ,

İletişim